První Scodix s fóliováním na českém a slovenském trhu

O zušlechťovacích digitálních strojích Scodix, dodávaných u nás společností DataLine Technology, jsme ve Světě balení již psali. Od druhé poloviny loňského roku ale na českém a slovenském trhu pracuje v tiskárně Digen v pražských Letňanech první Scodix s fóliovací jednotkou: Scodix Ultra Pro Foil (celkově jde o druhou instalaci tohoto stroje na zmíněných trzích).

Technologie Scodix Ultra Pro Foil digitální formou nanáší parciální a reliéfní lak včetně aplikace metalických fólií. Kombinací těchto efektů lze dosáhnout speciální struktury povrchu, tisku Braillova písma či variabilních dat.

Grafika obalů a dalších tiskovin může být navržena i „na míru“ pro úpravu Scodix lakem různé denzity a aplikaci fólie na tomto stroji.

Další články

DIGEN: Kde ostatní končí, my začínáme

Probrali jsme trendy, technologie i produkty. Ale hlavně mě zajímalo, v čem je DIGEN výjimečný a jakou nabízí přidanou hodnotu oproti konkurenci.

První Scodix s fóliováním na českém a slovenském trhu

Od druhé poloviny loňského roku ale na českém a slovenském trhu pracuje v tiskárně Digen v pražských Letňanech první Scodix s fóliovací jednotkou: Scodix Ultra Pro Foil.

Tiskárna v Letňanech nabízí výrobu mnoha variant prémiových obalů

Nováček na trhu, digitální tiskárna DIGEN, vznikl před několika málo měsíci na zelené louce v pražských Letňanech. Kromě potisku vizitek, letáků, svatebních oznámení nebo obálek časopisů vsadila na digitální tisk obalů.